Menu

Opiekunka do dzieci – skarb rodzica

17 lutego 2014 - Niania
Opiekunka do dzieci – skarb rodzica

Opiekunka do dzieci – skarb rodzica

Poszukiwanie opiekunki do dziecka wcale nie jest dla żadnego rodzica prostym zadaniem. Należy bowiem wtedy bardzo dużo rzeczy mieć na uwadze i  nie będzie można niczego przeoczyć. Otóż, trzeba wiedzieć, że dobór takiej opiekunki musi być przede wszystkim odpowiedzialny i rozsądny.  Należy też do tego podejść w odpowiedni sposób i nie panikować zbytnio, gdy pierwszy raz znajdziemy się w takiej sytuacji. Dzisiaj wiele  doświadczonych osób reklamuje się jako opiekunka do dzieci i tym samym nie będzie się trzeba obawiać, że zostanie Nam przydzielony ktoś, kto absolutnie będzie się znać na swojej pracy. Będzie to tym bardziej pewne, kiedy będziemy korzystać z pomocy doświadczonej agencji opiekunek. Tam będzie oczywiste, że każda opiekunka do dzieci posiada stosowne referencje, i że dzięki temu nie będzie żadnych powodów do tego, by nie  skorzystać z takich usług.
Dobrze będzie też jednak i samemu, dla własnej pewności i czujności, zapoznać się z tym, jakie konkretna niania będzie miała referencje. Wtedy przekonamy się co do tego, czy aby na pewno będzie to odpowiednia osoba do Naszego dziecka, która będzie się nim dobrze zajmować. Dobrze będzie porozmawiać z taką kandydatką, by również nabrać pewności co do tego, że jest to opiekunka do dzieci, która będzie odpowiadać Naszym przekonaniom i temu, jak chcemy wychowywać Nasze dziecko. Tym bardziej będzie to istotne w sytuacji, w której będziemy mieć świadomość tego, że Nasze dziecko będzie musiało dłużej pozostawać pod opieką niani, z uwagi na Nasze obowiązki zawodowe. Wtedy będzie przecież naturalne to, że osoba taka automatycznie stanie się dla Naszego dziecka kimś, z kim będzie ono spędzać dużo czasu.
I musimy tym bardziej być wyczuleni na to, czy aby na pewno, będzie to ktoś, kto na Nasze dziecko będzie mieć właściwy wpływ. Nie będzie bowiem można sobie pozwolić na to, aby opiekowała się Naszym dzieckiem osoba, która nie będzie odpowiedzialna za to, co robi i jak się zachowuje. Dziecko Nasze musi przecież pozostawać pod opieką osoby, która naprawdę wyjątkowo dobrze zna się na zakresie wykonywanych przez siebie obowiązków. Musimy wiedzieć, że Nasze cele wychowawcze będą zgodne z tymi, które ma ta opiekunka, na którą będziemy się decydować, gdyż to pod jej opieką Nasze dziecko będzie każdego dnia pozostawać najdłużej. I nie będzie tu mowy o żadnych kompromisach, kiedy będziemy chcieli mieć pewność, iż bardzo dobrze osobę taką wytypowaliśmy. Trzeba tego wyboru dokonać świadomie, by w późniejszym czasie go nie żałować. www