Menu

Sztuka nalewania drinków pokazywana na imprezach

21 grudnia 2016 - Barman
Sztuka nalewania drinków pokazywana na imprezach

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokazy barmańskie

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród wszelkich organizatorów imprez, czy to firm czy to osób prywatnych cieszą się pokazy barmańskie. Jest to specyficzny rodzaj pokazów oferowanych na różnych imprezach, które mają na celu uświetnić każde przyjęcie, i robią to z dużym powodzeniem. A czego można się spodziewać po takim pokazie? Przede wszystkim, zamawia się na tę okazję zwykle dwóch barmanów, rzadziej jednego, z całym osprzętem niezbędnym do wykonywania barmańskich sztuczek – alkoholami, napojami, szkłem i urządzeniami do mieszania drinków. Wszystkie te elementy dobrego pokazu są bardzo kosztowne, toteż nic dziwnego, że barmani raczej wola używać własnych shakerów czy alkoholi, dzięki czemu maja pewność, że pokaz na pewno pójdzie po ich myśli, ale dzięki czemu liczą sobie również dość słono za taki występ. Raczej nie oferują oni możliwości obniżenia stawki w zamian za udostępnienie im alkoholi czy sprzętu.
 Barmani, którzy organizują pokazy barmańskie to zazwyczaj zawodowi barmani ze specjalnymi tytułami, którzy albo dorabiają sobie w ten sposób, albo traktują to jako jedyne zajęcie przynoszące dochód. Czasem gdy ma się niebywała chęć na pokazy barmańskie na przykład na własnej imprezie urodzinowej czy weselu, a chciałoby się nieco zaoszczędzić, można pokusić się o zatrudnienie na ten wieczór barmana-amatora. Taka osoba swoim talentem z pewnością nie będzie ustępowała profesjonalnym barmanom, którzy na przykład pracują w firmach organizujących takie pokazy, ale pokaże wszystkim zgromadzonym gościom to, co najistotniejsze w pracy barmana, oraz na pewno zna kilka ciekawych trików, które zainteresują zebranych. Takie pokazy barmańskie możemy zamawiać sobie na dowolne imprezy. Szczególnym powodzeniem cieszą się one na weselach, szczególnie dlatego, że są dość kosztowne, a budżety weselne zwykle są nieco obszerniejsze aniżeli na przykład urodzinowe. Jednak zdarza się, że taki pokaz zamawia się również na wyjątkowy wieczór kawalerski czy panieński. Wówczas można sobie urządzić imprezę w wielkim stylu, na której przez kilka godzin barmani serwują gościom pyszne, kolorowe drinki. Jest to zawsze ciekawa i przyjemna odmiana, w porównaniu do klasycznej wódki czy drinków samodzielnie robionych i nie tak smacznych jak te profesjonalnie zmieszane. Pokaz serwowania drinków zwykle zamawia się na kilka godzin trwania imprezy – tyle wystarczy, by czymś przyjemnym zająć gości i by gospodarz mógł się pokazać od dobrej strony.
 Takie pokazy barmańskie są bardzo nowoczesne, i powoli staja się coraz bardziej popularne również w Polsce, choć wciąż na zachodzie robią największą furorę. W internecie oraz gazetach z ogłoszeniami często można znaleźć ogłoszenia, w których barmani zawodowi ogłaszają się z takimi występami. Są one o tyle wygodne, że taki zaproszony barman organizuje cały sprzęt konieczny do serwowania drinków, a często tez i alkohole, we własnym zakresie. Istnieją również specjalne firmy zajmujące się uświetnieniem imprez, które zatrudniają zawodowych barmanów i wynajmują ich na takie gościnne występy. Wówczas taki pokaz jest bardzo profesjonalny, lecz oczywiście odpowiednio droższy. Jeśli nie interesuje cię profesjonalizm w najczystszej postaci, wówczas możesz postawić na mniej doświadczonego barman występującego solo lub z partnerem. Często taki amatorski pokaz wystarcza gościom, którzy zwykle nie potrafiliby rozróżnić profesjonalisty od amatora. Poza tym, nawet amatorski występ na weselu czy urodzinach zawsze robi dobre wrażenie, no i po występie można się napić dobrego drinka, a to ogromny plus